pl   pl   pl   pl
Get Adobe Flash player
 

O firmie

 
 

Historia

Jamar jest niezwykle dynamicznie rozwijającą się spółką, której wyroby znane są w kraju i za granicą.Oferuje szeroki asortyment produktów spożywczych. Wśród najważniejszych można wyróżnić: warzywa konserwowe, koncentraty, octy, przyprawy, dodatki obiadowe, sosy, soki, syropy i przetwory owocowe. W Jamarze pracuje obecnie ponad 200 pracowników.

 

ofirmie_01Ważne daty w historii spółki:

 

1994 – powstanie firmy, którą zakładają dwaj bracia – Marek i Jarosław Szczepaniakowie w rodzinnym Albertowie koło Częstochowy. Początkowo firma zajmuje się produkcją przynęt do ryb i wytwarzaniem octu.

 

1998 – Jamar przekształca się w Zakład Produkcji Spożywczej i zajmuje się przetwórstwem warzywno-owocowym.

 

2003 – przekształcenie spółki cywilnej w spółkę jawną całkowicie opartą na polskim kapitale.

 

 

 

 

 

Polskie uprawy

Jamar współpracuje tylko z profesjonalnymi, polskimi plantatorami, którzy gwarantują firmie surowiec najwyższej jakości. Do zasiewów wykorzystywane są odmiany roślin o najlepszych parametrach. Uprawy są nadzorowane i monitorowane przez specjalistów Jamaru, którzy dbają o to, by surowce do przetwórstwa były najwyższej jakości i spełniały wymagania systemu BRC, miały wysokie walory smakowe i odżywcze. Wyroby Jamaru spełniają oczekiwania najbardziej wymagających konsumentów. Firma szybko i trafnie reaguje na rosnące potrzeby rynku, jest znana z oferowania nowych produktów i dbania o jakość swoich wyrobów.

 

 

ofirmie_02Magazyn / Asortyment

Jamar posiada w swojej ofercie około 400 produktów. Podstawą oferty handlowej są wysokiej jakości konserwy warzywne oraz przetwory z owoców i warzyw m.in.: groszek konserwowy, kukurydza, fasola biała i czerwona, koncentrat pomidorowy, mieszanki w słoikach, ogórki konserwowe, buraczki, dodatki obiadowe, musztardy, sosy, dżemy, powidła, marmolady, syropy i soki, jak również dodatki smakowe jak octy czy przyprawy do zup. Jamar co roku wprowadza na rynek kilka nowości.  Sztandarowymi produktami firmy są: kukurydza, groszek konserwowy oraz koncentrat pomidorowy. Firma Jamar nieustannie umacnia swoją pozycję rynkową.

 

Rynki zbytu

Rynek krajowy opiera się na sprzedaży do sieci hurtowni spożywczych oraz do największych sieci handlowych. Coraz większe znaczenie w przychodach firmy ma eksport.  Obecnie firma sprzedaje swoje wyroby na rynki Europy wschodniej, południowej, Azji i Afryki.

 

 

Strategia rozwoju