Moc roślin

fas biala_niezly makaronDieta bogata w rośliny to dieta witalności i długowieczności. W ciągu ostatnich 5 lat, ze względu na liczne badania i kolejne dowody naukowe, diety roślinne wróciły na widelec. Światowe Agencje Badawcze uznają ją za najsilniejszy trend i konkretne zjawisko, które zmieni zwyczaje żywieniowe. W świecie kulinariów nadeszła rewolucja – białko roślinne ma większą moc dla organizmu, niż zwierzęce.

Piramida żywieniowa ma znaczenie. W niej lwią część stanowią rośliny – bo to one na co dzień dostarczą Ci cenne składniki takie jak białko, potas, błonnik, czy witaminy i aminokwasy. Rośliny zaliczane są do super żywności. W tej grupie mamy sporo rodzimych produktów z Polski, takich jak: groch, pomidor, dynia, jabłko, żurawina.

Prawdziwą petardą prozdrowotną są rośliny strączkowe. Są bogatym źródłem białka, błonnika, żelaza i antyoksydantów. Np. Fasola jest nie tylko smaczna, ale również pełna wartościowego białka roślinnego To idealny, zdrowy, zamiennik mięsa czy makaronu, można ją stosować zarówno do dań głównych, sałatek, past oraz zup.

Nasiona fasoli to bogactwo witaminy z grupy B (B1, B2), C i E, a także magnezu i fosforu.
Fasolko niezły z Ciebie makaron!