ZAWSZE W ZGODZIE Z NATURĄ

Ekologiczny styl życia to nie tylko trend, ale również rosnąca świadomość konsumentów, dotycząca troski o środowisko naturalne. Robiąc zakupy stajemy przed wieloma wyborami, ważne jest, aby wybierać właściwie. Taki wyborem są produkty BIO – całkowicie pozbawione pestycydów czy konserwantów, co wpływa pozytywnie na nasze zdrowie.

Rolnictwo ekologiczne oparte jest na środkach pochodzenia biologicznego, nieprzetworzonych technologicznie. Jego celem jest odpowiedzialne wytwarzanie surowców, utrzymanie różnorodności ekologicznej czy odpowiedzialne wykorzystywanie energii i zasobów naturalnych. Warto również wybierać polskie produkty, wspierając tym samym rodzimych rolników. Do jednych z najczęściej uprawianych owoców w Polsce należą jabłka. Można wykorzystać je na wiele sposobów! Powstają z nich ekologiczne produkty, takie jak mus jabłkowy Jamar BIO czy ocet jabłkowy Jamar BIO.

Dania z musem jabłkowym Jamar BIO np. szarlotka, naleśniki czy placki są nie tylko smaczne, ale również niezwykle zdrowe. Zawierają między innymi pektyny, które zmniejszają ilość cholesterolu we krwi i przyczyniają się do zmniejszenia wchłaniania złego cholesterolu.* Ocet jabłkowy Jarmar BIO jest bardzo chętnie wybierany przez konsumentów ze względu na właściwości lecznicze i odchudzające.** Jest nie tylko niezwykle zdrowy, ale również podkreśla smak potraw np. sałatek czy carpaccio z buraka. Warto również sięgnąć po ekologiczne jabłka, które są soczyste, smaczne i zdrowe, gdyż dojrzewają bez udziału środków chemicznych.

Pamiętaj, że to co trafia na Twój talerz, ma nie tylko ogromne znaczenie dla Twojego zdrowia, ale również dla środowiska naturalnego!

*Źródło: H.Kunachowicz, Wartość odżywcza wybranych produktów spożywczych i typowych potraw, Warszawa 2019.

**Źródło: https://www.medonet.pl/zdrowie,ocet-jablkowy—wlasciwosci–zastosowanie–przepisy,artykul,1728683.html