PRODUKTY BIO BLIŻEJ NATURY

Twoje codzienne wybory mają ogromne znaczenie dla środowiska naturalnego. W obliczu zmian klimatycznych warto zmienić swoje dotychczasowe nawyki i zadbać o kondycję naszej planety. Nie tylko powinniśmy segregować śmieci, oszczędzać energię i wodę, ale również wybierać produkty BIO, które są wytwarzane z poszanowaniem praw natury.

Żywność BIO coraz częściej dostępna w sklepach, pochodzi wyłącznie z upraw ekologicznych, które nie zagrażają środowisku naturalnemu. Metody ich produkcji różnią się od konwencjonalnego wytwarzania żywności. Przede wszystkim produkty BIO wykorzystują wyłącznie środki ochrony roślin pochodzenia biologicznego, wolne od chemicznych substancji, takich jak pestycydy czy herbicydy. System rolnictwa ekologicznego przyczynia się do ochrony środowiska, zrównoważonego wykorzystania zasobów naturalnych i energii, a także utrzymuje różnorodność biologiczną. Dzięki temu na nasze stoły mogą trafiać zdrowe, pełne witamin i minerałów produkty wytwarzane z poszanowaniem praw natury.

Wybierając żywność warto zwrócić uwagę na certyfikat rolnictwa ekologicznego. Symbol tzw. euroliścia można znaleźć na opakowaniach produktów BIO, takich jak mus jabłkowy Jamar BIO, ocet jabłkowy Jamar BIO, passata pomidorowa Jamar BIO i ciecierzyca konserwowa Jamar BIO. Wszystkie posiadają prosty skład, bez zbędnych substancji chemicznych, a poza tym smakują naturalnie. Mogą być dodatkiem lub podstawą wielu potraw, np. zupy pomidorowej z passatą, sałatek z octem jabłkowym czy szarlotki. Wszystkie te produkty zostały przygotowane z myślą o zdrowiu człowieka oraz ochronie środowiska naturalnego.

Pokochaj naturalne produkty i wybieraj świadomie to, co trafia na twój talerz!