MOC BIO WARZYW I OWOCÓW W GOTOWYCH PRODUKTACH

Zdarza się, że na szybko kupujemy w sklepie gotowe produkty o wątpliwej jakości. Jednak warto czasami się zatrzymać i spokojnie zastanowić nad swoimi nawykami żywieniowymi. Wybierając wysokiej jakości produkty Jamar BIO nie tylko przyczyniamy się do poprawy własnego zdrowia, ale także wspieramy środowisko naturalne.

Żywność BIO uprawiana jest innymi metodami niż produkty konwencjonalne.* Przede wszystkim w procesie wytwarzania nie są stosowane środki chemiczne, np. pestycydy, które w dużych ilościach mają destrukcyjny wpływ na organizm człowieka. Uprawa warzyw i owoców oparta jest na środkach pochodzenia biologicznego. System rolnictwa ekologicznego ma na celu produkcję żywności wysokiej jakości, służącej zdrowiu człowieka oraz ochronie środowiska naturalnego. Przede wszystkim łączy najlepsze dla przyrody praktyki, ochronę zasobów naturalnych oraz wysoki stopień różnorodności biologicznej.

Produkty Jamar BIO posiadają wiele walorów, nie tylko smakowych. Ekologiczna żywność ma mnóstwo witamin i związków mineralnych. Aby aktywnie wykorzystać moc BIOwarzyw i owoców warto wybierać produkty sprawdzone, wyróżnione certyfikatem rolnictwa ekologicznego, który stanowi gwarancję wysokiej jakości produktów, takie jak: mus jabłkowy Jamar BIO, ocet jabłkowy Jamar BIO, passatę pomidorową Jamar BIO i ciecierzycę konserwową Jamar BIO. Przygotowując dania na ich bazie mamy pewność, że przyczyniamy się nie tylko do poprawy własnego zdrowia, ale również dbamy o ochronę środowiska.

 

*Źródło: J.Błażej, Kompendium rolnictwa ekologicznego, Rzeszów 2011.