NATURALNE SMAKI DZIECIŃSTWA

Niektórzy z nas z rozrzewnieniem wspominają smak i aromat naturalnych warzyw i owoców. Dostępne w sklepach produkty nie są tak smaczne i zdrowe jak dawniej.* Jednak wybierając produkty BIO możesz wrócić do przeszłości i znowu rozsmakować się w naturze.

Dlaczego żywność BIO jest lepsza od tradycyjnych produktów? Wszystko dzięki metodom ekologicznej uprawy warzyw i owoców, w których nie ma miejsca na chemiczne dodatki. Produkty BIO wytwarzane są bez syntetycznych środków ochrony roślin, takich jak pestycydy i herbicydy, które są szkodliwe dla zdrowia i zagrażają środowisku naturalnemu. Wybierając żywność BIO należy zwrócić uwagę na logo systemu rolnictwa ekologicznego, które powinno znaleźć się na opakowaniu. Wówczas mamy pewność, że produkty pochodzą ze sprawdzonych, ekologicznych upraw.

Do takiej żywności zaliczają się produkty Jamar BIO: mus jabłkowy, ocet jabłkowy, passata pomidorowa i ciecierzyca konserwowa oraz ekologiczne jabłka. Przygotowując potrawy z BIOproduktów możemy odkryć zupełnie nowe, w pełni naturalne smaki, które wzbogacą naszą codzienną dietę. Nie musimy iść na kompromis decydując się na pyszny smak albo walory zdrowotne posiłków. Dania BIO to gwarancja zawsze udanego wyboru!

 

*Źródło: P.Pitchford, Odżywianie dla zdrowia, Warszawa 1993.