POSTAW NA NATURALNY SMAK I WYBIERZ PRODUKTY BIO

Naturalny smak warzyw i owoców to zasługa ekologicznych upraw. Nie ma w nich miejsca na stosowanie nasion genetycznie modyfikowanych czy nawożenie sztucznymi substancjami. Rośliny są wolne od pestycydów i innych chemicznych substancji, które wpływają nie tylko na ich smak, ale również wartości odżywcze.

 

Produkty ekologiczne mają prosty, naturalny skład i mnóstwo witamin oraz antyoksydantów, które pozytywnie wpływają na organizm człowieka. Z kolei żywność konwencjonalna jest zanieczyszczona pozostałościami chemicznymi środków ochrony roślin (pestycydy, herbicydy, fungicydy), tym samym naraża nas na choroby czy złe samopoczucie.* System rolnictwa ekologicznego gwarantuje ochronę zdrowia oraz środowiska. Naturalne ekosystemy nie są obciążone. Wręcz przeciwnie – produkcja żywności BIO sprzyja utrzymaniu lub podwyższaniu żyzności gleby, zachowaniu równowagi ekologicznej, różnorodności biologicznej oraz utrzymaniu dobrego stanu wody.

Wybierając produkty BIO wyróżnione certyfikatem rolnictwa ekologicznego, możemy mieć pewność, że są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Należą do nich między innymi mus jabłkowy Jamar BIO, ocet jabłkowy Jamar BIO, passata pomidorowa Jamar BIO i ciecierzyca konserwowa Jamar BIO, a także przepyszne i wyjątkowo zdrowe jabłka ekologiczne.

Przygotowując na ich bazie codzienne potrawy, odkryjemy nowe smaki i aromaty, jak za dawnych czasów. A przecież tak bardzo do nich tęsknimy…

 

*Źródło: A.Witczak, Szkodliwe substancje w żywności, Warszawa 2020.