ŚWIADOMY WYBÓR DLA DOBRA PLANETY

Nasza planeta potrzebuje szczególnego wparcia. Wszyscy możemy przyczynić się do poprawy stanu środowiska naturalnego, dokonując mądrych wyborów zakupowych. Chcąc prowadzić ekologiczny tryb życia, zgodnie z prawami natury, nie tylko należy segregować śmieci, ograniczać zużycie energii elektrycznej i wody, ale również decydować się na zakup produktów BIO, które wytwarzane są z poszanowaniem przyrody.

 

Żywność BIO znacząco różni się od konwencjonalnej. Przede wszystkim w uprawach ekologicznych nie stosuje się chemicznych środków ochrony plonów ani syntetycznych nawozów, które przyczyniają się do degradacji środowiska, niszczenia naturalnej flory czy zanieczyszczenia wód gruntowych. Produkty BIO produkowane są w oparciu o założenia systemu rolnictwa ekologicznego, naśladując procesy zachodzące w naturalnych ekosystemach.

Wybierając produkty BIO przyczyniamy się do utrzymania różnorodności biologicznej, poprawy żyzności gleby oraz utrzymania dobrej jakości wody. Żywność ekologiczna jest zdrowsza, smaczniejsza i cechuje ją wysoka jakość.* Do ekologicznych produktów BIO wytwarzanych zgodnie z prawami natury zaliczają się m.in. mus jabłkowy Jamar BIO, ocet jabłkowy Jamar BIO, passata pomidorowa Jamar BIO i ciecierzyca konserwowa Jamar BIO. Przygotujesz z nich wiele smakowitych i zdrowych dań, które pozytywnie wpłyną na twoje zdrowie i samopoczucie, a pośrednio również na kondycję otaczającego cię środowiska naturalnego.

 

*Źródło: P.Pitchford, Odżywianie dla zdrowia, Warszawa 1993.