ŻYJ ŚWIADOMIE I WYBIERZ PRODUKTY BIO!

Ekologiczny styl życia to nie tylko trend, ale wysoka świadomość konsumentów, dbających o środowisko naturalne. Segregujemy śmieci, minimalizujemy zużycie wody, oszczędzamy energię elektryczną… A co z żywnością, która trafia na nasze stoły? Spożywanie produktów BIO nie tylko wpływa bardzo korzystnie na organizm człowieka, ale również przyczynia się do poprawy kondycji środowiska naturalnego.

System rolnictwa ekologicznego opiera się na wykorzystywaniu środków pochodzenia biologicznego, naturalnych nawozów, bez stosowania środków chemicznych. Takie praktyki uprawy przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu różnorodności biologicznej, poprawy stanu gleby i wody, a także zachowania regionalnej równowagi ekologicznej. W przypadku produktów wytwarzanych konwencjonalnie nie stosuje się tak dobrych praktyk – producenci nastawieni są na jak najszybszy wzrost roślin i masową produkcję. Wszelkiego rodzaju substancje chemiczne, takie jak pestycydy, azotany i azotyny gromadzą się w liściach i korzeniach warzyw i owoców.* Spożywane w nadmiernej ilości mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Produkty BIO oznaczone są logo rolnictwa ekologicznego. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że wybieramy najwyższej jakości żywność z upraw ekologicznych. Należą do nich m.in. passata pomidorowa Jamar BIO, ciecierzyca konserwowa Jamar BIO, mus jabłkowy Jamar BIO oraz ocet jabłkowy Jamar BIO. Nie zapominajmy też o ekologicznych jabłkach słynących z doskonałego smaku. Warto wykorzystać je w swojej kuchni i cieszyć się na co dzień naturalnym smakiem, jednocześnie wybierając najlepszy przepis na zdrowie!

 

*Źródło: A. Żak, Środki ochrony roślin a zmiany w środowisku naturalnym i ich wpływ na zdrowie człowieka, Zagadnienia Ekonomiki Rolnej, 1(346) 2016.