Wróć do O nas

Warsztaty edukacyjne w Szkołach i Przedszkolach 2022 w gminie Lipie

Jamar to firma rodzinna mocno osadzona w społeczności lokalnej. Chcąc być bliżej naszych sąsiadów prowadzimy szereg inicjatyw kierowanych do mieszkańców naszego regionu. Po sezonie letnich imprez sportowych, podczas których zadbaliśmy, żeby nie zabrakło zdrowej energii JAMAR płynącej z warzyw i owoców, rozpoczęła się jesień, a razem nią rok szkolny! Z tej „okazji” postanowiliśmy zaprosić do współpracy właśnie najmłodszych mieszkańców naszej gminy..
Odwiedzamy przedszkola i szkoły, w których rozmawiamy z dziećmi o tym co jest dla nas ważne Mówimy o ekologii, o niemarnowaniu żywności, o prostych składach produktów i o lokalnym pochodzeniu surowców. Odpowiadamy między innymi na pytania:
– Co to właściwie jest „przetwórstwo”?
– Co jedzą jeże czyli co tak na prawdę wiemy o jabłkach?
– Czym różnią się produkty BIO od pozostałych?
– Czy warto czytać etykiety?
Zapraszamy dzieci do naszego świata prowadząc z nimi degustacje i walidacje, rozmawiając o tym jak odbieramy zmysłami to co jemy i pijemy. Organizujemy konkursy pobudzające kreatywność i myślenie abstrakcyjne, ale to co inspiruje nas najbardziej, to że każde spotkanie jest całkiem inne. Dzieci, zadając nam pytania, otwierają całkiem nowe obszary tematyczne i zachęcają nas do dalszej, intensywnej pracy nad sprostaniem wymaganiom tej najważniejszej dla nas wszystkich grupy. Grupy, dla której codziennie staramy się zostawić nasz świat lepszym.