O nas

Witajcie w świecie Jamar!

Kim jesteśmy?

Jesteśmy uznanym w Polsce i Europie producentem przetworów warzywnych i owocowych. Znajdziesz nas w malowniczym Albertowie, położonym w Jurze Krakowsko – Częstochowskiej, gdzie dwaj bracia Szczepaniak w 1998 roku otworzyli małą firmę rodzinną, która po blisko 30 latach istnienia przerodziła się w organizację zatrudniającą kilkuset pracowników.

Co jest dla nas ważne?

Od samego początku stawialiśmy na jakość i naturalny smak naszych produktów. Bogate doświadczenie rynkowe pozwala nam każdego dnia odpowiadać na zmieniające się potrzeby konsumentów. Mamy świadomość znaczenia jakości surowców, z których produkujemy nasze przetwory, dlatego stale rozwijamy naszą firmę, kierując się trendami proekologicznymi.

Produkty Jamar

Marka Jamar oferuje bogate portfolio produktowe, które wyróżniają unikalne receptury produktów oraz zdrowe, naturalne i wyselekcjonowane surowce, będące w DNA firmy od zawsze. Dzięki takiemu podejściu do produkcji, mogliśmy w 2020 roku poszerzyć nasze portfolio o submarkę BIO oraz Premium. Nowe produkty odpowiadają na potrzeby konsumentów, a także wpisują się w nowy model poszerzania portfolio firmy. Co roku na polskie stoły dostarczamy ponad 40 000 ton produktów bogatych w składniki odżywcze.

Nasze linie produkcyjne

Dzięki nieustannym inwestycjom posiadamy nowoczesne i wydajne linie produkcyjne, m.in. linie wysokiej wydajności do rozlewu soków i napojów oraz linie do pakowania w ekologiczne kartony zup i passat. Na terenie naszego zakładu znajduje się octownia, która jest jedną z większych octowni w Europie Środkowej – rocznie rozlewamy ponad 30 000 000 litrów tego produktu.

Historia firmy

 • 1996

  Dwaj bracia, Marek i Jarosław Szczepaniak
  zakładają FIRMĘ PRODUKCYJNO-HANDLOWĄ ,,JMAR” S.C.

 • 1998

  Do grona wspólników dołączają
  Mariola i Beata Szczepaniak, a firma
  zmienia nazwę na ZPS „JAMAR” s.c.
  W tym roku zostaje uruchomiona
  produkcja warzyw w puszkach.

 • 2002

  Na terenie zakładu zostaje uruchomiona
  octownia, a firma zmienia formę prawną na sp.j.

 • 2017

  Rebranding LOGO JAMAR
  z nowym hasłem „KOCHAJ ENERGIĘ”.

 • 2021

  Wdrożenie nowych linii produktów
  JAMAR BIO oraz JAMAR PREMIUM.